کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E

پلتفرم کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E یک رابط کاربری با قابلیت متناسب‌سازی با سلیقه‌ی مشتری است که با فعال‌سازی سلسله‌ای از امکانات ازجمله سرویس Ebsco Discovery Service، مجموعه ‌منابع کتابخانه‌ای شما را یکپارچه می‌کند و امکان جست‌وجوی تک‌لاگینه و تک‌ایستگاهی در کل مجموعه‌های شما را برای کاربران‌ داخل و بیرون دانشگاه یا موسسه‌تان فراهم می‌آورد. طراحی، چیدمان و تنظیمات این کتابخانه‌ی الکترونیکی به‌طور کاملا حرفه‌ای و متناسب با نوع طراحی و برند دانشگاه یا موسسه‌ی شما انجام می‌شود.

در ادامه، نمایی از کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E همراه با امکانات آن شرح داده شده‌است.

 

ویژگی‌ها و امکانات کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E

کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E با سیستمی مطمئن و مرسوم به نام OpenAthens یکپارچه می‌شود؛ به‌گونه‌ای که کاربران با یک بار ورود به سیستم به همه‌ی منابع دانشگاه یا موسسه دست می‌یابند. به عبارت دیگر کاربران بدون نیاز به ایجاد پروفایل جدید می‌توانند به تمام‌ محتوای دیجیتال دانشگاه یا موسسه‌ی شما دست یابند. این دسترسی می‌تواند هم از درون سازمان و هم از بیرون آن و از مسیر پلتفرم نصب‌شده روی دسکتاپ، لپ‌تاپ یا موبایل امکان‌پذیر شود.

کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E یک پلتفرم چندزبانه است و  همه‌ی امکاناتی که کاربران و مدیران امروزی از یک کتابخانه‌ی الکترونیکی انتظار دارند و مایل‌اند بسیار آسان و ساده به آن امکانات دست یابند را دربر می‌گیرد.

این امکانات شامل موارد زیر است:

  • ارائه‌ی فهرست الفبایی از نشریات شما
  • امکان جست‌وجوی تک‌ایستگاهی: جست‌وجوی انواع محتواها با یک رابط کاربری
  • ارائه‌ی فهرست انواع منابع علمی الکترونیکی و امکان دسترسی انفرادی و انتخابی به آنها
  • ارائه‌ی ویدئوهای آموزشی با دسترسی باز (Open Access)
  • نشر اخبار و به‌روزرسانی کتابخانه

ما در کنار این خدمات به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید میزان استفاده از منابع علمی و خدمات کتابخانه‌‌ی خود را پیوسته ارزیابی کرده و به این‌ترتیب رفتار مصرف کاربران خود را پایش کنید.

نمایی نمونه از صفحه‌ی ورودی کتابخانه:

دسترسی تک‌لاگینه

هنگام ورود به صفحه‌ی اصلی کتابخانه‌ی الکترونیکی، کاربر باید شناسه‌ی کاربری و گذرواژه‌ی خود را وارد کند و پس از آن بی‌هیچ محدودیتی می‌تواند به کل مجموعه‌های سازمان شما و بدون نیاز به لاگین‌های مجدد دسترسی پیدا کند.

این صفحه با سلیقه‌ی کتابخانه یا موسسه‌ی متقاضی طراحی می‌شود.

نمایی نمونه از صفحه‌ی جست‌وجو:

جست‌وجوی تک‌ایستگاهی و یکپارچه در کل منابع  

کافی است کاربر عبارت یا واژه‌ی دلخواه خود را در جعبه‌ی جست‌وجو وارد و روی دکمه‌ی جست‌وجو کلیک کند. با این کار کل مجموعه ‌منابع شما اعم از منابع چاپی، منابع با دسترسی باز و منابع حق اشتراکی جست‌وجو می‌شوند و نتیجه‌ی جست‌وجو در یک ایستگاه و به تفکیک نوع منبع در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

همان‌گونه که در سمت چپ صفحه نمایش داده شده است، فلیترهای مختلفی برای غربال منابع بازیابی‌شده به تفکیک نوع منبع، نوع پایگاه، سال نشر و … در دسترس کاربر قرار می‌گیرند. امکان جست‌وجوی ساده و پیشرفته و امکان نمایش یافته‌ها براساس مولفه‌های گوناگون مانند تاریخ نشر، میزان ارتباط محتوا و متن جست‌وجو و … از دیگر امکاناتی است که تجربه‌ی استفاده را برای کاربر جذاب‌تر می‌کند.

بسته به نوع منبع، سطح و عمق متفاوتی از اطلاعات در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال اگر منبع بازیابی‌شده یک کتاب چاپی است، اطلاعات کامل کتاب‌شناختی و نشانی آن در کتابخانه (قفسه‌ی مقصد) ارائه می‌شود. اگر منبع بازیابی‌شده یک مقاله‌ی تمام‌متن است، فایل دانلودپذیر مقاله به همراه اطلاعات کامل کتاب‌شناختی آن ارائه می‌شود. اگر منبع بازیابی‌شده یک کتاب الکترونیکی است، اطلاعات کامل کتاب‌شناختی آن به همراه فایل دانلودپذیر نسخه‌ی تمام‌متن آن ارائه می‌شود و … .

نمایی از نمونه‌ی تمام‌صفحه‌ی کتابخانه‌ی الکترونیکی:

ارائه‌ی منابع، خدمات، اخبار و برنامه‌های کتابخانه در یک نگاه

طراحی، چیدمان و محتوای کتابخانه‌ی الکترونیکی را می‌توان براساس نیاز و سلیقه‌ی موسسه‌ی متقاضی انجام داد.

این یک نمونه از کتابخانه‌ی الکترونیکی ساخت شرکت Knowledge E است.

مشارکت  شرکت Knowledge E در تامین محتوای کتابخانه‌ی الکترونیکی شما

این شرکت نماینده‌ی ناشران برتر جهانی است که فهرست آنها در این صفحه آمده است. شرکت Knowledge E آمادگی دارد به‌عنوان کارگزاری باتجربه در زمینه‌ی تامین محتوا با کتابخانه‌ی تخصصی شما همکاری کند. همچنین می‌تواند به‌صرفه‌ترین قیمت‌ها و هوشمندانه‌ترین شکل خرید را به شما نشان دهد.

Knowledge E همچنین ناشر مجموعه ‌مقالات کنفرانس‌ها و نشریات بسیاری است که مایل‌ هستند محتوای آنها با استانداردهای جهانی و در فرمتی حرفه‌ای با دسترسی باز منتشر شود و در سطح بین‌المللی به‌صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار گیرد. این محتوا در پلتفرم نشر Knowledge E در دسترس است و کتابخانه‌ی شما می‌تواند این مجموعه‌ی غنی و با دسترسی باز را به مجموعه ‌منابع علمی خود اضافه کند.

 

بازخورد یک کتابخانه

«ما فرآیند ساخت یک کتابخانه‌ی الکترونیکی را با شرکت Knowledge E شروع کردیم. رویکرد تیم‌محور آنها واقعا عالی بود. ما با این رویکرد توانستیم ایده‌ی مد نظرمان را به پلتفرمی تبدیل کنیم که هم‌اکنون به‌وسیله‌ی صدها نفر از متخصصان حوزه‌ی سلامت استفاده می‌شود. در حال حاضر دسترسی به منابع ما در کتابخانه و بیرون از آن بی‌مرز است. در نتیجه میزان استفاده از محتوای ما بسیار بیش‌تر شده و شاخص رضایت کاربران‌مان نیز به طرز چشم‌گیری ارتقا یافته‌است.»

Bakheet Beshtawy – Head, Rashid Medical Library – Dubai Health Authority

 

برای دریافت اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی این سرویس یا تقاضای نسخه معرفی، با ما به نشانی info[@]fardadsolutions.com تماس بگیرید.

چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

با نزدیک‌ترین نمایندگی ما تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید