معرفی شرکت پیشگامان دانش‌گستر فرداد

شرکت پیشگامان دانش‌گستر فرداد، با شماره‌ی ثبت ۴۹۰۸۰۵ ، نماینده‌ی رسمی شرکت بین‌المللی Knowledge E در ایران است. این شرکت رسما از مردادماه ۱۳۹۵ کار خود را آغاز کرده و سه هدف را در چشم‌انداز کاری خود قرار داده است:

 • تبدیل ایران به کشوری با مرجعیت علمی در منطقه و جهان
 • تبدیل اقتصاد ایران به اقتصادی دانش‌بنیان و خودکفا
 • تبدیل جامعه‌ی ایران به جامعه‌ای یادگیرنده و دانش‌پژوه

ما برای تحقق این اهداف، طرح پیشنهادی جامعی با عنوان ایران توانمند تنظیم کرده‌ایم که آماده‌ی ارائه به نهادهایی است که توسعه‌ی ایران خودکفا و پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی دغدغه‌ی آنها است. بخشی از این طرح پیشنهادی با عنوان EKB در کشور مصر در قالب برنامه‌ای چهارساله با موفقیت در حال پیاده‌سازی است.

در کنار این طرح پیشنهادی، به‌پشتوانه‌ی تخصص و تجربه‌ی غنی تیم Knowledge E – که در ادامه معرفی شده است – شرکت پیشگامان دانش‌گستر فرداد می‌کوشد در ایران با ارائه‌ی خدمات زیر سه چشم‌انداز بالا را محقق سازد.

 

درباره‌ی شرکت Knowledge E

Knowledge E شرکتی بین‌المللی در حوزه‌ی توانمندسازی و ظرفیت‌سازی علمی است که در سال 2012 به‌وسیله‌ی دو متخصص ایرانی در دبی تاسیس شد و به پشتوانه‌ی کارنامه‌ی درخشان خود توانست به‌سرعت به نماد همکاری، نوآوری و پیشرفت تبدیل شود. این شرکت در حال حاضر به‌وسیله‌ی یک تیم چهارنفره مدیریت می‌شود.

جامعه‌ی هدف Knowledge E دانشگاه‌ها، موسسه‌های تحقیقاتی، کتابخانه‌های ملی و عمومی، نهادهای دولتی ملی و بین‌‌المللی، سرمایه‌گذاران، بیمارستآنها، شرکت‌ها، اتاق‌های فکر و دیگر موسسه‌هایی‌اند که به اطلاعات هوشمندانه نیاز دارند یا توسعه‌ی جامعه‌ی دانش‌بنیان از برنامه‌ها و اولویت‌های آنها است.

Knowledge E معتقد است حق هر دانشگاه، کتابخانه و پژوهشگر است که در حوزه‌ی کاری خود بهترین‌شدن را تجربه کند. ولی کسب مهارت‌های لازم و تامین منابع و پلتفرم مناسب و به‌صرفه، روند پرچالشی است و شرکت Knowledge E با هدف تامین چنین نیازهایی ایجاد شده است. این شرکت با تیمی 25نفره، و البته در حال رشد، از کارآفرینان، مهندسان و متخصصان علاقه‌مند و پویا در حوزه‌ی اطلاع‌رسانی، پژوهش و نشر شکل گرفته و مشتاق است با ارائه‌ی سرویس‌های ویژه، نیازهای پژوهشگران و دانشگاه‌ها را در سرتاسر چرخه‌ی پژوهش تامین و زندگی پژوهشگران را تااندازه‌ی ممکن لذتبخش و راحت‌‌تر کند.

در تمام مراحل چرخه‌ی پژوهش همراه شما هستیم:

از تامین منابع پژوهشی –  اجرا و نشر پژوهش، تا تجاری‌سازی پژوهش و ورود به رتبه‌بندی‌های بین‌المللی

ما :

 • با کتابخانه‌ی الکترونیکی Knowledge E می‌کوشیم دسترس‌پذیری و مدیریت منابع اطلاعات مورد نیاز پژوهش را برای پژوهشگران تسهیل کنیم؛ همچنین به‌عنوان نماینده‌ی ناشران برتر جهان به دانشگاه‌ها و کتابخانه‌ها کمک می‌کنیم مجموعه‌هایشان را هوشمندانه و ‌حرفه‌ای‌تر طراحی و به‌روز کنند.
 • با سرویس‌های نشر و CrossRef به تولید سالم و بهره‌گیری ایمن از مقالات کمک می‌کنیم و با انتشار نسخه‌ی تمام‌متن نشریات و مجموعه ‌مقالات کنفرانس‌ها در پلتفرم نشر Knowledge E به ارتقای شاخص مشاهده‌پذیری نشریات و کنفرانس‌ها در سطح بین‌المللی و همچنین استنادگیری آسان و حرفه‌ای آنها کمک می‌کنیم.
 • با سرویس‌های ویراستاری بسیار حرفه‌ای به پژوهشگران کمک می‌کنیم با سهولت و سرعت بیش‌تری مقالات‌شان را در نشریات معتبر منتشر کنند.
 • با سرویس‌های ویژه‌ی علم‌سنجی و بررسی عملکرد پژوهش به دانشگاه‌ها کمک می‌کنیم با شیوه‌هایی موثر، حوزه‌های رقابتی خود را بیابند و با ابزارها و تکنیک‌های به‌روز، عملکرد پژوهش و پژوهشگران خود را پیوسته ارزیابی کنند و ارتقا دهند.
 • با کارگاه‌های ظرفیت‌سازی با تکیه بر دانش و تجربه‌ی غنی برترین استادان جهان، دانش و توانمندی‌های روز را در اختیار خانواده‌ی تحقیق و توسعه‌ی دانشگاهی، اعم از رؤسای دانشگاه‌ها، مدیران و سیاست‌گذاران پژوهش، پژوهشگران، استادان، کتابداران، ویراستاران و داوران نشریات قرار می‌دهیم. این کارگاه‌ها پس از نیازسنجی و درک اولویت‌ها و دغدغه‌های دانشگاه‌ها و موسسه‌ها طراحی و به‌وسیله‌ی بهترین استادان، با تجربه‌ی کار موفق در حوزه‌ی موردنظر، ارائه می‌شوند.
 • با خدمات مشاوره در حوزه‌ی ارتقای رتبه و اعتبار علمی دانشگاه‌ها تکنیک‌های دست اولی درباره‌ی چگونگی ورود به رتبه‌بندی‌های جهانی در اختیار دانشگاه‌ها و موسسه‌ها قرار می‌دهیم تا بتوانند با سرعت و هوشمندی بیش‌تری جایگاه علمی خود را در سطح منطقه و جهان ارتقا دهند.

در همه‌ی مراحل چرخه‌ی پژوهش، با بهترین‌ها، همراه شماییم

 

شرکت Knowledge E به پشتوانه‌ی شرکای مهم و توانمند خود مانند Nature Springer و ادیتاژ (Editage)، تمام این سرویس‌ها را با تکیه بر برترین تخصص‌های جهان و متناسب با نیاز هر دانشگاه و موسسه طراحی و ارائه می‌کند. ما با چنین پشتوانه‌ای می‌کوشیم روی فرمول زیر تمرکز کنیم:

ارتقای رتبه + اعتبار = تبدیل‌شدن به مرجعی علمی

زیرا بر این باوریم که با ارتقای موازی رتبه و اعتبار دانشگاه‌ها و موسسه‌های پژوهشی است که راه تبدیل‌آنها به مرجعی علمی در منطقه و جهان هموار می‌شود.

 

ارزش‌ها، ماموریت و افق کاری

ما بر این باوریم که دانش، سوخت موفقیت است؛ پس با این باور به پژوهشگران، پژوهشکده‌ها و دانشگاه‌ها  کمک می‌کنیم با بهترین و مناسب‌ترین منابع علمی، خودشان را در سطح ملی و فراملی توانمندتر سازند. در شرکت Knowledge E می‌کوشیم با نگاه برد-برد روابطی پایدار و مبتنی بر اعتماد را با تامین‌کنندگان و مصرف‌کنندگان اطلاعات پدید آوریم و در زیست‌بوم اقتصاد کنونی نقش‌آفرینی کنیم.

ما به‌عنوان یک سازمان تجاری، تعهد اجتماعی بزرگی را نیز بر عهده داریم که عبارت‌ است از کمک به توسعه و رفاه جامعه با اعطای کمک‌های انسان‌دوستانه و خیریه به نیازمندان. بنیاد خیریه‌ی Knowledge E با چنین هدفی تاسیس شده و درحال فعالیت است. همه‌ی فعالیت‌های ما با محوریت چشم‌انداز، ماموریت و ارزش‌های زیر صورت می‌گیرند:

چشم‌انداز 

ما خلق جهانی دانش‌محور را در افق کاری خود تعریف کرده‌ایم؛ جهانی که در آن سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، مدارس و دیگر موسسه‌ها بتوانند با تکیه بر دانش غنی و دست اول، ابعاد گوناگون زندگی، ازجمله اقتصاد، فرهنگ، آموزش و سلامت را ارتقا بخشند.

ماموریت 

 • توسعه‌ی ظرفیت‌های علمی‌-پژوهشی با حضور فعال در قلب صنعت دانش و نشر
 • ارائه‌ی راهکارهای کاربردی برای چالش‌های منطقه‌ای با هم‌افزایی علمی و پژوهشی سازمان‌ها و نهادهای مربوط و علاقه‌مند
 • ایجاد قابلیت جهانی‌‌کردن دست‌آوردهای پژوهشی با ارتقای هرچه بیش‌تر شاخص دسترس‌پذیری دانش برای موسسه‌ها و افراد و کمک به ساخت اقتصاد‌ دانش‌بنیان با عملکرد بالا.

ارزش‌ها و تعهدات حرفه‌ای

الف. اعتماد متقابل و مسئولیت‌پذیری

Knowledge E سازمانی است اخلاق‌محور با باوری ویژه به اصل شفافیت و مسئولیت‌پذیری. این شرکت وظیفه‌ی خود می‌داند با ارائه‌ی خدمات عالی به مشتریانش کمک کند تا به اهداف‌شان دست یابند.

ب. همکاری و مشارکت

شرکت Knowledge E درباره‌ی توانایی افراد و تخصص‌های ایشان باوری استوار دارد و همواره می‌کوشد آنها را از سراسر جهان گرد هم‌آورد تا بتوانند در راستای آفرینش نگاه‌ها و راه‌های نوین، بهترین‌ ایده‌ها و تجارب را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

پ. سرویس‌دهی عالی با تراز جهانی

شرکت Knowledge E‌ تیمی حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیر دارد که ارزش ارائه‌ی خدمات عالی به مشتریان و شرکای شرکت را به‌خوبی درک کرده‌اند و این واقعیت را در همه‌ی فعالیت‌های خود مد نظر دارند.

چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟

با نزدیک‌ترین نمایندگی ما تماس بگیرید و سوالات خود را مطرح کنید