پیشگامان دانش گستر فرداد | همانندجویی و بررسی سلامت آثار

همانندجویی و بررسی سلامت آثار

ارتقای اعتبار و وجهه علمی ایرانیان با سرویس ویژه همانندجویی نالج ایی

بخش عمده اعتبار علمی دانشگاهها، موسسه‌ها و محققان مدیون آثار علمی پژوهشی است که بری از هرگونه کپی برداری منتشر می‌کنند.  تولید چنین آثار اصیلی کار چندان آثاری نیست چرا که همیشه سرقت علمی عمدی رخ نمی‌دهد.  بسیاری از اوقات به دلیل اینکه محققی درباره شیوه‌ها و اصول ارجاع‌دهی کم می‌داند یا دانشش درباره پیشینه و آثار منتشر شده در موضوع موردنظرش اندک است – یعنی نمی‌داند دیگران پیش از او درباره موضوع مدنظرش چه گفته و چه نوشته‌اند – به طور ناخواسته به کپی‌برداری، تقلب یا سرقت علمی ادبی متهم می‌شود.  به همین دلیل بسیار مهم است که هر اثری پیش از نشر با تمام منابع ممکن و موجود همانندجویی شود تا جلوی هرگونه اتهام به کپی برداری و سرقت گرفته شود.

به دلیل اینکه بیش از 90 درصد موسسه های علمی پژوهشی جهان از سرویسهای همانندجویی برای اهداف و مقاصد گوناگون اعم از بررسی سلامت و اصالت انتشارات، بررسی پروپوزالهای متقاضیان تحصیل یا تحقیق در موسسه یا دانشگاه مربوطه، بررسی سلامت پروژه های کلاسی دانشجویان و … – استفاده میکنند، بسیار حیاتی و مهم است محققان، نویسندگان، نشریات، و متقاضیان تحصیل، تحقیق یا کار در خارج از کشور پیش از ارسال آثار و مدارک خود – اعم از پروپوزال یا پیشنهادیه تحقیق، مقاله، پایان نامه، نامه تقاضای ادامه تحصیل یا cover letter و یا مدارک موردنیاز برای فرصت مطالعاتی در دانشگاهها و موسسه های موردنظر – از سلامت و اصالت  آثار و مدارک خود اطمینان حاصل کنند تا ناخواسته متهم به کپی برداری و سرقت علمی ادبی نشوند.

پیشگیری از اتهام به کپی‌برداری با iThenticate

سرویس همانندجویی نالج ایی با بهره‌گیری از امکانات منحصر به فرد iThenticate با هدف کمک به ارتقای اعتبار علمی آثار ایرانیان و ارتقای وجهه علمی محققان و دانشگاههای ایرانی در سطح بین‌المللی ایجاد شده است تا:

  • به محققان کمک کند تا پیش از نشر از اصالت و سلامت آثار خود اطمینان حاصل کنند و از اتهام به کپی‌برداری، تقلب یا سرقت علمی ادبی در امان بمانند.
  • به دانشگاهها و موسسه‌ها کمک کند تا اصالت انتشارات خود– اعم از نشریات، مجموعه مقالات کنفرانسها، و … – را قبل و بعد از نشر کنترل نمایند. برای ورود نشریات و کنفرانسها به نمایه‌نامه‌های بین‌المللی مانند Scopus‌ و Web of Science لازم است تا آثار منتشر شده (مثلا شماره‌های پیشین نشریات) پیش از ارائه به نمایه‌نامه‌ها به دقت کنترل و سلامت آنها تایید شود.
  • به مدیران و ویراستاران نشریات و ناشران علمی پژوهشی کمک کند تا اصالت و سلامت آثار دریافتی را پیش از ارسال برای داوری و پیش از نشر به دقت کنترل نمایند و از این طریق به ارتقای اعتبار و رتبه نشریه خود کمک کنند.
  • به متقاضیان تحصیل در خارج کمک کند تا از اصالت پروپوزال و Cover letter خود اطمینان نمایند چرا که اغلب دانشگاههای معتبر جهان تمام مدارک متقاضیان را توسط iThenticate کنترل و ارزیابی می‌کنند.
  • به متقاضیان استفاده از فرصتهای مطالعاتی در خارج از کشور کمک کند تا پیش از ارسال مدارک خود به دانشگاه یا موسسه مربوطه از اصالت طرح تحقیقاتی، Cover letter و سایر مستندات مربوطه اطمینان حاصل نمایند.

چرا همانندجویی با iThenticate؟

اصولا دقت همانندجویی بستگی زیادی به این دارد که مقاله یا آثار شما با چه حجمی از منابع مقایسه می‌شوند:

با 10 هزار مدرک؟

با 100 هزار مدرک؟

با یک میلیون مدرک؟

با 100 میلیون مدرک؟

با منابع منتشر شده در اینترنت و وبلاگها؟

هر چه حجم بانکی که در آن همانندجویی انجام می‌شود بزرگتر و جامع‌تر باشد دقت همانندجویی بیشتر می‌شود و در نتیجه شانس خطا و در معرض اتهام به کپی و تقلب کاهش می‌یابد. با iThenticate کار همانندجویی هر مقاله یا اثر ارسالی در بانک عظیمی انجام می‌دهد که مشتمل بر موارد زیر است:

49 میلیون عنوان مقاله، کتاب، و مجموعه مقالات کنفرانسها منتشر شده در 115 هزار نشریه علمی، فنی و پزشکی

105 میلیون اثر منتشر شده در نشریات، ادورای‌ها، مجلات، دایره‌المعارف‌ها، و چکیده‌نامه‌ها

60 میلیارد محتوای منتشر شده در وب – اعم از منابع آرشیو شده و جدید

سامانه همانندجویی iThenticate حاوی یک بیلیون مورد محتوای علمی است که توسط بیش از 530 ناشر در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. این ناشران از iThenticate برای بررسی اصالت و سلامت آثار ارسالی به نشریاتشان استفاده میکنند.

اصالت و سلامت آثار خود را iThenticate کنید

برای دریافت خدمات همانندجویی iThenticate اطلاعات خود را وارد و مقاله (نوشته) خود را آپلود نمایید. (به زودی)

هزینه همانندجویی برای هر اثر ….  تومان است.

زمان دریافت سرویس: حداکثر … ساعت پس از آپلود اثر، نتیجه همانندجویی و گزارش همپوشانی ها به ایمیل شما ارسال می گردد.

iThenticate  چگونه سلامت و اصالت آثار شما را بررسی می کند؟

پس از دریافت مقاله، فایل شما برای iThenticate ارسال می شود و نتیجه همانندجویی به همراه گزارش درصد و منابع همپوشانی مانند شکل زیر به ایمیل شما ارسال میگردد.

همکاری با دانشگاهها و نشریات

اگر موسسه یا نشریه هستید و قصد دارید از سرویسهای نشر و همانندجویی نالج ایی استفاده کنید با ما به نشانی info[@]fardadsolutions.com  تماس بگیرید. اطلاعات بیشتر درباره سرویسهای ویژه نشر در این صفحه.